tr_tnav tl_tnav
کد خبر: ۱۳۶۵۵
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۹
نیویورک تایمز در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است از وضعیت گرد و خاک در اهواز و اعتراضات مردمی به مشکلات به وجود آمده است نوشت
نیویورک تایمز در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است از وضعیت گرد و خاک در اهواز و اعتراضات مردمی به مشکلات به وجود آمده است نوشت.

 چند روزی است که در رسانه ها، خیابان ها، شبکه های اجتماعی و ... بحث ها در رابطه با گرد و خاک در اهواز و وضعیت مردم در آنجا به شدت افزایش پیدا کرده است، رسانه آمریکایی نیویورک تایمز هم در این رابطه روز گذشته گزارشی منتشر کرد، در بخش‌هایی از این گزارش آمده است:

ساکنان اهواز 5 روزی است که در شهر خود برای اعتراض به طوفان‌های گرد و خاک به اعتراض پرداخته‌اند، اطراف اهواز مرکز تولید اطراف نفت در ایران است و با لغو شدن تحریم ها دولت ایران امیدوار بود با سرمایه‌گذاری های خارجی مسائل اکولوژیکی این منطقه هم حل شوند.

همچنین در کنار آثار کوتاه مدت طوفان گرد و خاک این شهر با چالش های بلند مدت محیط زیستی روبرو است؛ اهواز توسط مراکز پتروشیمی احاطه شده است که مقدار زیادی مواد آلوده کننده تولید می کنند، یک خشکسالی 15 ساله در کنار برنامه ریزی ضعیف برای سدسازی منجر به خشکی تالاب‌ها و افزایش گرد و خاک شده است.

تلویزیون رسمی ایران برای اینکه دولت حسن روحانی را تحت فشار بگذارد، تظاهرات را در روزهای اول نشان داد. حتی یک خبرنگار رسمی خبر خود را با گذاشت یک ماسک بیان کرد. اما اکنون خبری از پوشش خبری این اعتراض‌ها نیست.
مرجع / خبرانلاین
نام:
ایمیل:
* نظر: