tr_tnav tl_tnav
کد خبر: ۱۴۲۳۲
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۳
مدیرعامل پتروشیمی بندر امام ضمن گفت: پیش‌بینی می‌شود طی دو ماه پایانی سال حدود ۸۵ میلیون دلار دیگر برای کشور ارزآوری داشته باشیم.
خوزیان؛
حمیدرضا رستمی از صادرات حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن محصول از ابتدای سال تاکنون در پتروشیمی بندر امام خبر داد و افزود: این محصولات که شامل انواع آروماتیک‌ها تا انواع پلی الفین‌ها می‌شود حدود ۷۵۰ میلیون دلار ارزآوری برای کشور داشته است. شرایطی که بر روابط اقتصادی کشور حاکم شده، کمی شرایط را سخت کرده است. اما تاکنون توانستیم به روند تولید و صادرات ادامه دهیم و مشکل خاصی نداشتیم.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود طی دو ماه پایانی سال حدود ۸۵ میلیون دلار دیگر برای کشور ارزآوری داشته باشیم. تاکنون طبق دستورالعمل بانک مرکزی ارز خود را به سامانه نیما وارد کرده‌ایم و این روند با هماهنگی هلدینگ خلیج فارس ادامه دارد.

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در ادامه از ساخت یک واحد الفین در این پتروشیمی خبر داد و افزود: الفین یکی از پروژه‌های اصلی ما در راستای افزایش ظرفیت تولید و تکمیل زنجیره ارزش است. در این راستا خودمان از واحدهایی مانند یاداوران در حال احداث که مجموعه‌ای برای جمع آوری گازهای همراه منطقه جفیر هستند پیش خرید خوراک را انجام داده‌ایم تا منابع مورد نیاز آن‌ها را تأمین کنیم. برای تأمین منابع مالی مورد نیاز خودمان هم از طریق صندوق توسعه و بانک‌ها دنبال این هستیم که فاینانسری را داشته باشیم که الفین راه‌اندازی شود.

به گفته رستمی، برای راه‌اندازی این واحد حدود ۵۵۰ میلیون دلار مورد نیاز است.

وی در مورد زمان راه‌اندازی این واحد نیز توضیح داد: پروژه را پنج قسمت تقسیم‌بندی کرده‌ایم که متناسب با منابع در اختیار بتوانیم طی پنج مرحله به نتیجه برسانیم. زمان اجرا هنوز مشخص نیست، اما ظرفیت آن یک میلیون تن است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar tl_sar
آخرین اخبار