tr_tnav tl_tnav
کد خبر: ۱۴۲۳۴
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۹
دکتر نظری رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان با تاکید بر اینکه رعایت نکردن قیمت مصوب جوجه یک روزه تخلف است، هشدار داد با گرانفروشان برخورد می شود.
خوزیان؛

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت ، با توجه به اینکه گوشت مرغ مشمول کالاهای اولویت اول تنظیم بازار است، حداکثر قیمت معین شده برای عرضه هر قطعه جوجه یک روزه با بهترین کیفیت ۲۴۰۰۰ریال بوده و واحدهای تولیدی و توزیعی، موظف به رعایت آن هستند.

حداکثر ۲۴۰۰۰ ریال برای هر قطعه جوجه یکروزه با بهترین کیفیت از سوی کارگروه تنظیم بازار کشور تعیین شده است.

مرغداران و اتحادیه های مربوطه می توانند در صورت خرید جوجه یک روزه با قیمت بالاتر از نرخ مصوب یا اطلاع از عرضه آن، اسناد و مدارک مثبته خود را برای اعمال قانون در مورد متخلفان واز جمله استرداد مبالغ اضافه پرداختی، به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ارائه کنند تا برای احقاق حقوق ایشان اقدام شود.

با توجه به تعیین و ابلاغ سقف قیمت ۲۴۰۰۰ ریال بابت فروش هر قطعه جوجه یکروزه گوشتی درجه یک و با توجه به اینکه عدم رعایت نرخ مذکور بر قیمت گوشت مرغ به شدت اثرگذار است همه واحدهای تولیدی ملزم به رعایت این نرخ هستند و هرگونه تخطی از این امر گرانفروشی است با متخلفین وفق مفاد قوانین موضوعه برخورد خواهد شد.

نظارت بر بازار و روند فروش جوجه یکروزه در دستور کار بازرسان این سازمان است و درخواست می شود در صورت مشاهده تخلف و عدم رعایت قیمت مصوب در هنگام فروش مراتب را با سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات این سازمان از طریق شماره تلفن ۱۲۴ در میان گذارند تا مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: