tr_tnav tl_tnav
کد خبر: ۱۴۳۲۰
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۲
معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که مرحله دوم ثبت‌نام طرح مسکن ملی در ۱۷ استان کشور از روز دوشنبه آغاز می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه، مرحله دوم ثبت‌نام مسکن ملی از روز (شنبه) ‌در ۵ استان البرز، اصفهان،آذربایجانشرقی و غربی و اردبیل از ساعت ۱۰ صبح آغاز شد که تا ساعت ۲۴ دیروز (یکشنبه) ادامه می یابد.

از امروز برای ۱۷ استان دیگر ثبت‌نام مسکن ملی با انجام شروطیانجام می شود.

بنابر ایناز ۱۰ صبح امروز(دوشنبه) ثبت‌نام در ۱۷ استان ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان‌جنوبی، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، یزد، لرستان، هرمزگان، همدان، مازندران، گیلان و گلستان آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴ سه‌شنبه (۲۰ اسفند) ادامه خواهد یافت.

متقاضیان برای ثبت‌نام باید به سامانه طرح اقدام ملی تولید مسکنTEM.MRUD.IRمراجعه کنند.

بر اساس این گزارش، در این مرحله از نام‌نویسی بر اساس دستورالعملی که وزارت راه و شهرسازی طراحی کرده، مکانیزم ثبت‌نام تغییر یافته و مانند مرحله اول که ثبت‌نام بر اساس ظرفیت بود، نیست.

به این معنا که همهافراد فرصت دارند ظرف دو روز در استان مورد نظر خود ثبت‌نام کنند. سپس از بین افرادی که شروط ۵‌ گانهاز جمله عدم استفاده از تسهیلات دولتی در بخش مسکن، عدم استفاده از امتیاز زمین یا مسکن دولتی بعد از انقلاب و نداشتن مالکیت مذکور از سال ۸۴ به بعد را دارا هستند، قرعه‌کشی به عمل می‌آید.

بر اساس این گزارش تغییر رویکرد و افزایش متقاضیان، وزارت راه و شهرسازی را بر آن داشت تا شرط جدید را در این مرحله (قرعه‌کشی) رااضافه کند ودر فراخوان وزارت راه و شهرسازی عنوان شده است که بر اساس شمار افراد تحت تکفل سن سرپرست خانوار و مدت زمان ازدواج اولویت‌بندی و انتخاب صورت خواهد گرفت.

در این اطلاعیه آمده است:افرادی که در مرحله اول، ثبت نام کرده و به عنوان متقاضی اولیه پیامک احراز شرایط را دریافت کرده اند، چنانچه در بازه زمانی اعلام شده، انصراف خود را در سامانه ثبت کرده باشند، می توانند در این مرحله ثبت نام کنند.

همچنین، متقاضیان که نسبت به عدماحزارشرایط در مرحله اول ثبت نام اعتراض کردند، چنانچه حائز شرایط تشخیص داده شوند، نیازی به ثبت نام مجدد نداشته و در فرایند قبلی ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن قرار می‌گیرند.


نام:
ایمیل:
* نظر: