tr_tnav tl_tnav
کد خبر: ۱۴۵۰۱
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۸
استاندار خوزستان در دیدار با معاون وزیر صمت:
استاندار خوزستان با اشاره به فعالیت یک‌هزار و ۸۹۰ واحد صنعتی در بخش صنایع کوچک در استان گفت: در جلسات ستاد رفع موانع تولید مشکلات صنایع دسته‌بندی و بر اساس اولویت بررسی و برای حل آن‌ها کمک می‌شود.
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان، امروز دوشنبه پنجم اردیبهشت‌ماه علی مهدی‌پور سرپرست جدید شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان، اخلاق محمدیان مدیرعامل قدیم، نظری مدیرکل صمت استان و علی رسولیانمعاون وزیر صمت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با استاندار خوزستان دیدار و گفت‌وگو کردند.

استاندار خوزستان در این دیدار با اشاره به اول بودن کشاورزی استان در کشور و ظرفیت منابع نفت و گاز اظهار کرد: در بخش صنایع کوچک نیز یک‌هزار و ۸۹۰ واحد در استان فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ واحد غیر فعال و نیمه فعال در استان داریم، افزود: باید در کنار یکدیگر و با هم‌افزایی از ظرفیت‌های استان در جهت راه‌اندازی این واحد‌ها استفاده کنیم.

خلیلیان در ادامه مطلب فوق اضافه کرد: برخی از این واحدها مشکلاتی مانند مواد اولیه دارند که با افزایش سهمیه آن‌ها و بدون سرمایه‌گذاری می‌توان تولید را افزایش و اشتغالزایی کرد.

وی برخی دیگر از مشکلات صنایع را بانکی، بیمه‌ای و مالیاتی دانست و بیان کرد: اقساطی کردن، بخشش در دیرکرد بازپرداخت تسهیلات و کمک به ورود نقدینگی به صنعت می‌تواند مشکلات را برطرف کند.

استاندار خوزستان با اشاره به برگزاری جلسات ستاد رفع موانع تولید، گفت: مشکلات صنایع در این ستاد دسته‌بندی و مشکل هر کدام زودتر قابل حل بود در اولویت قرار داده و برای رفع آن بررسی می‌شود.

وی ادامه داد: تقاضا برای توسعه صنایع زیاد بوده و بفکر زمین و زیرساخت‌ها برای استقرار صنایع هستیم.

خلیلیان خاطرنشان کرد: با توجه به شعار سال باید از شرکت‌های دانش بنیان حمایت و دیگر شرکت‌ها نیز به سمت دانش‌بنیان شدن و تولید دانش‌بنیان حرکت کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar tl_sar
آخرین اخبار